Vyjádření k nepravdivým informacím

„… a je to lidovecký pan ministr zahraničí, který toleroval v Českém Centru ve Vídni výrobu těch známých triček… …mě nevadí když někdo bude běhat po Letné s nápisem ‚KSČM Game is over’ to je věc názoru, ale když na tom tričku je napsáno ‚Zabij si svého komunistu’, no tak mé právní vědomí mi napovídá, že toto už je návod k trestnému činu, a že takové věci by se neměli dít s vědomím představitelů státu a strany lidové.“

p. Moravec: „Na ta trička jste narážel, která se prodávala ve Vídni v Českém Centru?”

p. Dolejš: „Ano, narážím na to, že se prodávala v Českém Centru a narážím také na to, že žádný z reprezentantů, třeba strany lidové, se vůči tomu neohradil jako vůči věci, která je nepřípustná.”

Vysoký počet zaslaných návrhů sebou pochopitelně přinesl i nápady, se kterými jsme se nemohli ztotožnit, ale v žádném případě jsme je nechtěli ze soutěže direktivně vyřazovat. Nechtěli jsme nic cenzurovat. Doufali jsme, že si budoucí majitelé triček sami vyberou takové návrhy, které budou pro cíl kampaně nejvhodnější.

To je hlavní důvod proč jsou na internetových stránkách akce k vidění i návrhy, které jsou pro nás morálně NEpřijatelné. Tyto návrhy jsme na trička NETISKLI a tisknout nebudeme

Na tomto místě bych chtěl odpovědět na útoky pánů: Grebeníčka, Kováčika a Dolejše. Důrazně prohlašujeme: v rámci projektu „Trikem proti komunismu“ se tričko s textem „Zabij si svého komunistu“ nebo „Zabij komunistu, posílíš mír“ NIKDY nevyrábělo ani neprodávalo a to ani v Českém Centru ve Vídni ani nikde jinde v České republice.

Znovu zdůrazňujeme, že naše akce má nenásilný charakter a vystavení všech došlých autorských návrhů neznamená, že se s nimi morálně ztotožňujeme!

Za organizátory projektu „Trikem proti komunismu”
Libor Kleček

Zdroj: www.dekomunizace.cz